+48 604 590 528 mandalapracownia@gmail.com

Kobido

Masaż Kobido oznacza „starożytną drogę do piękna”. Dzisiaj mówi się o nim „japoński lifting twarzy bez skalpela”. Jest to jeden z najstarszych masaży na świecie, sprowadzony do Japonii ok XIV wieku naszej ery. To rytuał bazujący na tradycji medycyny chińskiej. Podlega ścisłym zasadom, dzięki czemu przynosi zaskakujące rezultaty. 

Charakteryzuje się zmienną intensywnością stosowanych technik, dlatego jest zabiegiem 5w1. Sesja rozpoczyna się masażem tkanek głębokich w celu zniwelowania napięć powięziowych. Następnie terapeuta wykonuje drenaż limfatyczny, aby wesprzeć pracę układu naczyń chłonnych.  Dalej lifting twarzy, który pobudza tkanki i stymuluje produkcję substancji odżywczych. Kolejnym etapem jest akupresura, czyli praca  z konkretnymi punktami na meridianach (kanałach energetycznych). Bardzo ważny element masażu, ponieważ ma na celu uwolnienie zablokowanej energii w obrębie twarzy, szyi i głowy. Ostatnią częścią sesji jest relaksacja, która jeszcze bardziej pogłębia stan ukojenia. 

Kobido składa się z zaawansowanych technik, które pośrednio wpływają na cały organizm. Akupresura twarzy stumuluje pracę narządów wewnętrznych. Od dawna wiadomo, że wszystkie nasze zmartwienia „wypisane” są na twarzy. W obrębie głowy znajdują się dziesiątki mięśni, z których intensywności napięć nawet nie zdajemy sobie sprawy. Dopiero po ich rozluźnieniu czujemy jak lekko może być, jak przyjemny może okazać się uśmiech i jak bardzo potrzebowaliśmy odpoczynku.

Korzyści z masażu m.in.:

 – niechirurgiczny lifting twarzy,

– redukcja napięć bezpośrednio w obrębie twarzy, głowy i karku,

– spowolnienie procesu starzenia się tkanek w tych obszarach,

– poprawa przepływu krwi, limfy i energii w całym ciele,

– wsparcie organizmu w usuwaniu toksyn,

–  uczucie lekkości,  głęboki relaks,

– poprawa wzroku.

 

 

Metoda ta jest szczególnie polecana w przypadku:

R
Przewlekłego stresu i zmęczenia
R
Migren, napięciowego bólu głowy
R
Chronicznych napięć w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych
R
Bruksizmu
R
Dysfunkcji układu trawiennego

ul. Piastowska 33A
80-332 Gdańsk - Przymorze

mandalapracownia@gmail.com

+48 604 590 528